header header header
aneb Trochu jiný pohled na českou filmovou a TV produkci. Vývoj od historie po současnost, filmy zapomenuté i slavné, scény na kterých jste vyrůstali i takové, kterých si nikdo nevšiml.

 Kvíz

datum narození: ----současný věk: --

věk: --
rok: 1989
náhlednáhlednáhled
Malý velikonoční kvíz pro znalce.
Samotný film patří k největším bizárům konce osmdesátých let, podivná balkánsko-česko-německo-švédská směs oscilující někde mezi černou komedií balkánského typu (pár docela dobrých fórů) a pokusem (úplně nepodařeným) o detektivku (?). Pochopení také nepomáhá, že z nějakého důvodu nejsou titulky do češtiny všude a tak část srbochorvatských, německých či švédských dialogů zůstává bez překladu. Debut jugoslávského absolventa FAMU pod dohledem V.Vorlíčka (sic!). Co je ale pro nás zajímavé, ve filmu jsou dvě ne příliš dějově nutné scény z hamburského hampejzu, u kterých jsem vždy předpokládal, že se těžko mohly natáčet zrovna v předrevoluční ČSSR. A ejhle, chyba lávky! Nakonec se mezi striptérským nahatým křovím podařilo identifikovat hned 3 později známé české celebrity, v té době sexy ambiciózní kočky na začátku kariéry.
Najdete a poznáte tyto 3 dámy?

******
Kdo to potřebuje, malá nápověda: patřily v té době k sexy holkám ochomýtajícím se okolo celebrit. A ve snaze sbalit nějakého slavného chlapa uspěly (náhoda?) vlastně opravdu podle velikosti: ta nejméně vyvinutá si vzala známého českého režiséra, který ovšem zpětně viděno v té době už byl na zenitu, ta druhá se proslavila tím, že si vzala slavného zpěváka, má s ním děti a její tělo známe až vytuněné silikonem, ovšem největšího úspěchu dosáhla až ta třetí, nejvyvinutější. Nejdřív sbalila naši celebritu číslo 1, ale pak usoudila, že to nestačí a tak si vzala tu tehdy asi největší kulturní českou celebritu se světovým přesahem. Tak zkoumejte, rozluštění zítra :-)
originál by Jirkazz