header header header
aneb Trochu jiný pohled na českou filmovou a TV produkci. Vývoj od historie po současnost, filmy zapomenuté i slavné, scény na kterých jste vyrůstali i takové, kterých si nikdo nevšiml.

režie Zoran Gospič

věk: 23
rok: 1989
náhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhled
Skladatelka voňavého prádla na začátku kariéry... Martina Zbořilová v této době kromě studia FAMU koketovala s modelingem a spolu s Kateřinou Markovou Kornovou a Ladou Kristofovičovou Prosovou tvořily pověstné KLM trio, které dělalo sexy křoví na vystoupeních Jiřího Korna. Dívky si daly závazek, že musí sbalit slavné a bohaté muže a Martině se to podařilo nad míru. Nejprve ulovila čs. celebritu číslo 1, Karla Gotta, a když po pár letech chození pochopila, že to nemá budoucnost, odjela do USA a sbalila asi nejznámějšího a nejúspěšnějšího Čecha v umělecké sféře, Miloše Formana. Když se jim podařilo pořídit si dvojčata, Forman se dokonce rozvedl a z Martiny se stala oficiální paní Formanová.
originál by Jirkazz
věk: 27
rok: 1989
náhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhled
Simona se za figuru nikdy nestyděla, roky strávené sportovní gymnastikou (dotáhla to až na mistryni republiky) a s tím přidruženou mentální anorexií prostě byly - a jsou - znát. V roce 1989 už se věnovala herectví a navrhování kostýmů u Jiřího Suchého v Semaforu a začala chodit se svým pozdějším manželem Vítem Olmerem, v jehož filmech pak začala hrát.
originál by Jirkazz
věk: 22
rok: 1989
náhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhled
Kateřinu Kornovou známe z porno časopisů, ale tady je připomínka z dob, kdy ještě nebyla vytuněná silikonem, jmenovala se Marková a teprve snila o slavném jménu partnera.
originál by Jirkazz
věk: --
rok: 1989
náhlednáhlednáhled
Malý velikonoční kvíz pro znalce.
Samotný film patří k největším bizárům konce osmdesátých let, podivná balkánsko-česko-německo-švédská směs oscilující někde mezi černou komedií balkánského typu (pár docela dobrých fórů) a pokusem (úplně nepodařeným) o detektivku (?). Pochopení také nepomáhá, že z nějakého důvodu nejsou titulky do češtiny všude a tak část srbochorvatských, německých či švédských dialogů zůstává bez překladu. Debut jugoslávského absolventa FAMU pod dohledem V.Vorlíčka (sic!). Co je ale pro nás zajímavé, ve filmu jsou dvě ne příliš dějově nutné scény z hamburského hampejzu, u kterých jsem vždy předpokládal, že se těžko mohly natáčet zrovna v předrevoluční ČSSR. A ejhle, chyba lávky! Nakonec se mezi striptérským nahatým křovím podařilo identifikovat hned 3 později známé české celebrity, v té době sexy ambiciózní kočky na začátku kariéry.
Najdete a poznáte tyto 3 dámy?

******
Kdo to potřebuje, malá nápověda: patřily v té době k sexy holkám ochomýtajícím se okolo celebrit. A ve snaze sbalit nějakého slavného chlapa uspěly (náhoda?) vlastně opravdu podle velikosti: ta nejméně vyvinutá si vzala známého českého režiséra, který ovšem zpětně viděno v té době už byl na zenitu, ta druhá se proslavila tím, že si vzala slavného zpěváka, má s ním děti a její tělo známe až vytuněné silikonem, ovšem největšího úspěchu dosáhla až ta třetí, nejvyvinutější. Nejdřív sbalila naši celebritu číslo 1, ale pak usoudila, že to nestačí a tak si vzala tu tehdy asi největší kulturní českou celebritu se světovým přesahem. Tak zkoumejte, rozluštění zítra :-)
originál by Jirkazz
věk: --
rok: 1989
náhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhled
Hromadné záběry 12 striptérek. Kromě Kornové, Formanové a Chytrové mezi nimi mohou být i další později známé Češky, ale v této obrazové kvalitě se to dá těžko prověřit. Třeba by tam logicky mohla být i zbylá "L" z KLM tria, tedy Lada Kristofovičová Prosová.
originál by Jirkazz
věk: 24
rok: 1989
náhlednáhlednáhlednáhlednáhled
Srbská herečka.
originál by Jirkazz
věk: 36
rok: 1989
náhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhled
Nejen české celebrity režisér svlékl. Postavu striptérky Inge, Draganovy fiktivní manželky, ztvárnila Jelena Tinska, srbská baletka, tanečnice a herečka.
originál by Jirkazz