header header header
aneb Trochu jiný pohled na českou filmovou a TV produkci. Vývoj od historie po současnost, filmy zapomenuté i slavné, scény na kterých jste vyrůstali i takové, kterých si nikdo nevšiml.

Luba Skořepová

datum narození: 21.09.1923datum úmrtí: 23.12.2016 (93 let)

věk: --
rok: --
režie: -
náhlednáhlednáhlednáhlednáhled

Jak vypadala Luba Skořepová nahá ve svých mladých letech? Takhle. Podotýkám, že nejde o nějaké uniklé tajnosti, je to soukromý archiv, který poskytla pro dokument Sama (2017) a tyto záběry tam sama komentuje. Podle okolí to vypadá na nudistickou pláž/FKK na Baltu ve východním Německu. Ovšem datace (a tedy věk) je otázka. Sama Luba v komentáři říká, že je tady po operaci břicha, což je nakonec zjevné, a to byl důsledek havárie po které přišla o možnost mít děti. Říká, že jeli coby mladí herci ND na náklaďáku ČKD Stalingrad recitovat na 1. máje a ten je vyklopil. Do ND nastoupila v roce 1948 a takové akce se děly někdy v té době, těžko v 60. letech. Ovšem nenašel jsem, že by někdy přesněji uvedla rok toho neštěstí. Navíc v některých rozhovorech upřesnila, že přímo po havárii to ještě nevypadalo tak fatálně a teprve když v dalších letech nemohla otěhotnět, podstupovala další operace - než lékaři konstatovali, že už jí dál nemohou pomoct. Záběry tedy nemusí být přímo po té prvotní havárii, ale z rekonvalescence po těch dalších operacích. Tipnul bych to tedy na konec 50. let, to znamená věk okolo 35-37 let.
Film Sama je ke stažení na ulozto, jde o dokument, který kombinuje 92letou Lubu trpící osaměním v její ne úplně uklizené garsonce a ukázky z jejího soukromého archivu z let, kdy byla krásná energií sršící mladá herečka, která šla z role do role a střídala zástupy milenců. Nudistické záběry jsou v čase 35:30. Dokument je vysoce depresivní, takže celý lze doporučit jen otrlejším povahám, byť postupně člověk nabývá dojmu, že bude částečně stylizovaný.

obrázky dodal  rak
věk: 46
rok: 1969
režie: Evald Schorm
náhled
obrázky dodal  daktari